Karaman merkeze bağlı şirin bir Köy olan DAGKONAK KOYU web portalına hoşgeldiniz... Bu portal siz değerli hemşehrilerimizin birbirleriyle olan iletişimini artırmak ve Köyünü dünyaya en mükemmel şekilde tanıtmak için Mehmet Tunç tarafından kurdurulmuş olup tüm DAĞKONAK sevdalılarına armağan edilmiştir. Www.dagkonakkoyu.com
Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Karaman - MerkezKaraman - Merkez
DAĞKONAKDAĞKONAK
KöyüKöyü
wwwwww
DagkonakKoyuDagkonakKoyu
comcom

Dernek
Logo Logo

Basın Bülteni Basın Bülteni

EtkinlikEtkinlik Kayıt Formu Kayıt FormuEtkinliklere kaydolmak için tıklayınız
Kaydol
E-Bülten E-Bülten

Eklenti Kur
Radyo Radyo

CanlıCanlı Yayın Yayın
UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
DavetDavet Bölümü BölümüTanıdıklarınızı çağırın sitemizi canlandırın
SohbetSohbet Bölümü BölümüDolu dolu ve hoşça vakit geçirmek için
İletişimİletişim Formu Formuinfo@dagkonakkoyu.com


İLLER ARASI MESAFE İLLER ARASI MESAFE

KÖYÜMİZDEN GELEN KURBANLIK SATIŞLARI BİTTİ

Köyümizden gelen Kurbanlık satışları bitti


defa gösterilmiştir
Kurbanlık satışları bitti

Kurbanlık satışları bitti

Kurban Bayramı?na sayılı günler kala bir yanından getirilen büyükbaş ve küçükbaş kurbanlıklar, kazalpa kurban pazarında satışa çıktı.

satışa çıkan El sıkışarak yapılan sıkı pazarlıklarla kurbanlıklar satıldı.

Karaman Belediyesi tarafından kazalpa Mahallesi?nde kurulan kurban satış pazarında satislar tamamlandı. Köyümüz ve Bolge?nin çeşitli yerinden gelen satıcılar hayvanlarını görücüye çıkardı. Satışların başlamasıyla vatandaşlar, hayvan pazarına gelerek çadırları gezmeye başladı.
Onlarca çadırı gezen vatandaşlar hayvanlar hakkında bilgi aldı. El sıkışarak yapılan sıkı pazarlıklarla kurbanlıklar satılmaya başlandı. Kimi vatandaşlar fiyatların yüksekliğinden şikayet ederken, kimi vatandaşlar ise fiyatların geçen yıllara oranla normal olduğunu söyledi.

?Kurbanlıkların yüzde 60?ı bitti?

Bir önceki seneye oranla kurbanlıkların yarı yarıya olduğunu belirten MEHMEt B. ?Bizim koyden 300 üzerinde mal çıkardı, bu sene yaklasik 200  hayvan geldi. Buradaki orana da bakarsak, yüzde 90?ı bitti. Herkes kurbanlığını bir an önce alsın. Fiyat aralığı ortalama her yerde aynı. Ben 30 hayvanla geldim  %90 şeklinde bitti konuştuu.

?Kurbanlık fiyatları uygun?


Kurbanlık fiyatlarının uygun olduğunu söyleyen Abdullah K, ?kazalpa pazarıı iyi, fiyatları da uygun. Müşteriye yardımcı da oluyorlar. Bakmaya geldik.  Geçen seneye oranla ara da tabi ki fark var? dedi.

?Geçen yıla göre fiyatlar normal?

Bütçeye uygun kurbanlıkların olduğunu anlatan Mehmet T.?Arkadaşlarımızız hayvanları getirmişler, bizler de kurbanlık almaya geldik.Burada her bütçeye uygun hayvan var. Şu an 1100 nin liraya anlaştık. Geçen yıla göre fiyatlar normal. İnsanlarımız et konusunda her türlü hilebazlığı yapıyor ama burada canlı görüp aldığımız zaman daha makbul ve daha memnun oluyoruz. Doğru hayvanı seçip almak lazım? diye konuştu.

?Kesemize uygun bir şeyler bakacağız?

Keselerine uygun kurbanlık bakamaya geldiklerini söyleyen vatandaslar buraya geldik, geziyoruz daha bakacağız bakalım. Geçen seneye nazaran fiyatlar da artış yok. Az bir artış olmuş. Kesemize uygun bir şeyler bakacağız? dedi.

?Bu sene satışlar iyi?ifadelerinde bulundu.

RESİMLERRESİMLER
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0234

© 2019 dagkonakkoyu.com
Dağkonak Köyü Web Portalı DAGKONAK KOYU´NE ACILAN PENCERE http://www.dagkonakkoyu.com

Tam Ekran