Karaman merkeze bağlı şirin bir Köy olan DAGKONAK KOYU web portalına hoşgeldiniz... Bu portal siz değerli hemşehrilerimizin birbirleriyle olan iletişimini artırmak ve Köyünü dünyaya en mükemmel şekilde tanıtmak için Mehmet Tunç tarafından kurdurulmuş olup tüm DAĞKONAK sevdalılarına armağan edilmiştir. Www.dagkonakkoyu.com
Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Karaman - MerkezKaraman - Merkez
DAĞKONAKDAĞKONAK
KöyüKöyü
wwwwww
DagkonakKoyuDagkonakKoyu
comcom

Dernek
Logo Logo

Basın Bülteni Basın Bülteni

EtkinlikEtkinlik Kayıt Formu Kayıt FormuEtkinliklere kaydolmak için tıklayınız
Kaydol
E-Bülten E-Bülten

Eklenti Kur
Radyo Radyo

CanlıCanlı Yayın Yayın
UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
DavetDavet Bölümü BölümüTanıdıklarınızı çağırın sitemizi canlandırın
SohbetSohbet Bölümü BölümüDolu dolu ve hoşça vakit geçirmek için
İletişimİletişim Formu Formuinfo@dagkonakkoyu.com


İLLER ARASI MESAFE İLLER ARASI MESAFE

ESKİ FOTOĞRAFLAR ESKİ ZAMANLAR

Eski Fotoğraflar Eski Zamanlar


defa gösterilmiştir
Eskiler yenileme

Ne zaman siyah beyaz bir fotoğraf görsem, o fotoğrafın içine dalar giderim. Hüzün bir sarmaşık gibi dolanır kalbimin duvarlarına. Ne zaman eski bir fotoğraf görsem bekli belirsiz birkaç damla gözyaşı sessizce süzülür yanaklarımdan.

 

Eski fotoğrafları çoğu zaman mezar taşlarına benzetirim. Artık ziyaretçisi kalmamış, kırılmış mezar taşlarına. Büyük şehirlerin bitpazarlarında açılan tezgâhlarda karşılaşırım bazen. Artık ölmüş ve geriye kimsesi kalmamış evlerin neşeli zamanlarından bir kare düşer betondan yolların kalpsiz gölgesine. Bu kirli sergide satılan siyah beyaz fotoğraflarda gülen yüzler nerdedir şimdi.

 

Internette dolaşırken eski bir fotoğraf çıkar. Hiç tanımadığın bir insanın kucağında küçük çocuğu ile siyah beyaz bir gülümseyişi taşar fotoğraftan. 

İnsanoğlu binlerce yıldır kendini, yaşadıklarını ve gördüklerini ifade etmenin, geleceğe iz bırakmanın türlü yollarını aradı. Yazmak, çizmek, görüntülemek... Gördüklerini yansıtmak, geleceğe bir eser, bir anı bırakmak için tercih edilen yöntemlerden biri de fotoğraf oldu. Bugün artık teknolojinin gelişmesi sayesinde mobil telefonlardan bile benzersiz fotoğraflar çekmek mümkün. Bu durum fotoğrafa bakış açımızı çokça değiştirmiş olsa da bugün fotoğrafların hayatımızın ayrılmaz bir parçası olduğu bir gerçek. Mutlu olduğumuz anları, sevdiğimiz şeyleri, gezip gördüğümüz yerleri, hatta kimi zaman yediğimiz yemekleri fotoğraflıyor, paylaşıyoruz. Bugün kolayca çektiğimiz fotoğrafların günümüze kadarki gelişim süreci ise oldukça meşakkatli çalışmaların sonucu. Biz de bu yazımızda fotoğrafçılığın geçmişini ele almak, gelişim sürecine dair bilgileri sizinle paylaşmak istedik. Amatör veya profesyonel olarak fotoğrafçılıkla ilgileniyorsanız içinde kitap önerilerimizin de yer aldığı yazımın faydalı olacağını düşünüyoruz. Yazının sonunda sizin için bir de hediyeli bir sürprizimiz var, mutlaka göz atmanızı öneririz. 

RESİMLERRESİMLER
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0215

© 2019 dagkonakkoyu.com
Dağkonak Köyü Web Portalı DAGKONAK KOYU´NE ACILAN PENCERE http://www.dagkonakkoyu.com

Tam Ekran